Brigitta bije rekordy! Pobity rekord plonu gospodarstwa w jęczmieniu jarym w gminie Damasławek

Pan Jacek Tadej pobił rekord plonowania dzięki odmianie naszego jęczmienia jarego BRIGITTA!

Gospodarstwo rodzinne zarządzane przez pana Jacka ma powierzchnię około 145 ha i położone jest na terenie gminy Damasławek.

Jęczmień jary SAATEN UNION

Jęczmień jary SAATEN UNION  

Co roku pola należące do tego gospodarstwa obsiewane są kukurydzą na ziarno, rzepakiem ozimym, burakiem cukrowym, jęczmieniem jarym oraz pszenicą ozimą.

W 2020 pan Jacek Tadej zdecydował się na obsianie pól jęczmieniem jarym BRIGITTA. Plony przerosły jego najśmielsze oczekiwania:

"W tym roku udało mi się pobić rekord gospodarstwa w tym gatunku, gdyż średni plon z 15 ha wyniósł 8,5 t/ha" - relacjonuje pan Jacek.

Jęczmień BRIGITTA charakteryzuje się ponadprzeciętną wysokością plonu, która możliwa jest dzięki wysokiej odporności odmiany na trudne warunki wzrostu oraz podwyższonej zdrowotności. Lata w Polsce bywają ostatnio bardzo kapryśnie. Wysokie temperatury i brak opadów są szczególnie trudnymi warunkami, w powodu których wielu hodowców traci swoje plony. W wypadku jęczmienia jarego BRIGITTA możliwe jest zapewnienie bardzo urodzajnych plonów i - jak w przypadku pana Jacka - pobicie rekordu wyniku zbiorów dla jego gospodarstwa. To własnie te cechy naszego jęczmienia powodują entuzjazm naszych klientów.

"W pełni rekomenduję tą odmianę zwłaszcza ze względu na zdrowotność i plastyczność w warunkach suszy." - kończy swoją opowieść pan Jacek, któremu serdecznie dziękujemy za tę rekomendację.


Top